Zastanawiasz się, kiedy warto postawić na folię grzewczą i czy jest to rozwiązanie dla Ciebie? Po przeczytaniu naszego wpisu, będziesz mógł wywnioskować, czy jest to coś, czego szukasz.
Właściwości folii grzewczej
Folia grzewcza pod panele stanowi połączenie włókien węglowych z pastą karbonową. Jej powierzchnie zewnętrzne tworzą dwie warstwy laminatu.
Zaletą folii grzewczej jest oszczędność przestrzeni, gdyż nie wymaga zapewnienia tak dużej ilości miejsca, jak w przypadku tradycyjnego systemu rurek grzewczych. Ponadto, ten sposób ogrzewania jest nie tylko ekonomiczny, ale również bezpieczny. Fale elektromagnetyczne emitowane przez matę są identyczne z tymi, jakie wydzielają ludzie, zwierzęta czy meble i przedmioty codziennego użytku. Kolejne ważne zalety folii grzewczej to:
- łatwość w montażu
- szybki czas nagrzania pomieszczenia
- mogą być układane na dowolnych powierzchniach i pod różnymi materiałami
- są ekologiczne – nie emitują CO2
Folie grzewcze pod panele są też przystosowane do regulowania poziomu grzania. Pozwala to na kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu i poziomu zużycia energii. Można w nie wyposażać nieruchomości deweloperskie, ale też domy i mieszkania prywatne, biura, obiekty użyteczności publicznej, a sprawdzi się zarówno jako system główny, jak i pomocniczy.
Kiedy warto wybrać folię grzewczą?
Ogrzewanie folią grzewczą jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie dysponujemy dużym metrażem mieszkania lub domu. O obecności ogrzewania świadczy jedynie panel przeznaczony do ustawiania temperatury.
Wykorzystanie folii grzewczej daje możliwość ogrzewania pomieszczeń przy pomocy systemu przyjaznemu ludzkiemu zdrowiu. Przy ogrzewaniu podłogowym temperatura, którą generuje folia grzewcza, nie przekracza 29 stopni Celsjusza, a dzięki regulacji można zmniejszyć ją do temperatury powietrza. W związku z tym nie występuje cyrkulacja powietrza, co ogranicza unoszenie się kurzu.
Oprócz tego zachodzi filtrowanie powietrza przy pomocy anionów generowanych przez folię grzewczą – dzięki czemu jest to system idealny dla alergików, a także osób słabego zdrowia, bądź ludzi starszych.