top of page
Szukaj

Jak rozpocząć inwestowanie na rynku deweloperskim?

Inwestowanie na rynku deweloperskim to działalność obciążona wysokim ryzykiem. Przed rozpoczęciem pierwszego projektu należy dobrze przygotować się do tego wieloletniego zobowiązania. Osiągnięcie spodziewanych zysków jest możliwe tylko wtedy, gdy zainwestujesz w przedsięwzięcie nie tylko pieniądze, lecz także dużą ilość czasu, który trzeba poświęcić na zdobywanie wiedzy i doświadczenia.


Źródła wiedzy o inwestycjach na rynku deweloperskim

Wiedza o inwestycjach na rynku deweloperskim, nieruchomościach i finansach jest podstawą, bez której nie da się zdobywać praktycznego doświadczenia. Zanim zaangażujesz się w konkretne działania zapoznaj się z książkami i artykułami na temat nieruchomości, makro- i mikroekonomii, demografii, sprzedaży, marketingu i negocjacji. Lista zagadnień jest długa, a branża zmienia się dynamicznie, dlatego warto nawiązywać znajomości z doświadczonymi inwestorami i rozmawiać z nimi o własnych projektach. Dzięki ich wskazówkom masz szansę na uniknięcie błędów, które przytrafiają się innym na początku kariery. Niektórzy deweloperzy chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami i organizują spotkania lub warsztaty, na których pokazują jak wygląda ich codzienna praca. Znajdź zatem zaufane osoby, przyjrzyj się temu, jak działają oraz nie bój się prosić o rady i kontakty do sprawdzonych prawników, doradców finansowych czy budowlańców.

Finansowanie inwestycji deweloperskich

Inwestycja deweloperska nie wymaga dużego kapitału – środki własne to zazwyczaj 30% kosztów budowy. Pieniądze mogą pochodzić z Twoich oszczędności, lecz wielu przedsiębiorców korzysta z innych źródeł finansowania, jakimi są na przykład kredyty budowlane o niskim oprocentowaniu. Niektórzy korzystają ze wsparcia zewnętrznych inwestorów. Istnieją również możliwości uzyskania dotacji z funduszy unijnych na inwestycje w nieruchomości. Wysokie szanse na dopłaty mają przede wszystkim projekty obiektów energooszczędnych, których eksploatacja jest opłacalna pod względem ekologicznym i ekonomicznym.

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page