top of page
Szukaj

Fakty i mity na temat inwestycji deweloperskich

Inwestowanie w nieruchomości to obecnie jedna z najpopularniejszych form lokowania posiadanego kapitału. Jest to bowiem świetny sposób na ochronę oszczędności przed inflacją, która z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się pogłębia. Może być to również metoda na zyskanie źródła dochodu pasywnego, dzięki któremu można np. odłożyć pieniądze na emeryturę albo zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci. Z inwestycjami deweloperskimi wiąże się kilka mitów, które nie mają pokrycia w rzeczywistości, dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy fakty i obalimy najpopularniejsze mity dotyczące tego typu inwestycji.

Jakie są fakty o inwestycjach deweloperskich?

Oto najważniejsze fakty dotyczące inwestycji deweloperskich:

1. Mieszkania z rynku pierwotnego są droższe od tych z rynku wtórnego Nowe mieszkania są faktycznie droższe od mieszkań z rynku wtórnego. Jednak decydując się na zakup używanego mieszkania, najczęściej musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z jego remontem. W zależności od stanu, w jakim jest dane mieszkanie oraz budynek, będziesz musiał przeznaczyć różne kwoty na doprowadzenie go do ładu. Zazwyczaj nie można w 100% przewidzieć, ile pieniędzy będzie potrzebne na przeprowadzenie takiego remontu, gdyż w starych mieszkaniach może spotkać Cię po drodze wiele przykrych niespodzianek, które mogą znacząco podwyższyć koszt takiej odnowy. Kupując nowe mieszkanie, możesz natomiast dokładnie obliczyć, ile pieniędzy będzie Ci potrzebne na jego wykończenie.


2. Deweloperzy dbają o swoich klientów Firmy deweloperskie dbają o swoich klientów to fakt. Najczęściej mają osobne działy zajmujące się sprzedażą realizowanych projektów, doradztwem czy reklamacjami. Często pomagają klientom dokonać wyboru lub też doradzają w kwestiach finansowych (np. w sprawie kredytów) czy prawnych. Pracownicy takich firm mają bowiem bogate doświadczenie oraz wiedzę z zakresu rynku nieruchomości.


Jakie informacje o inwestycjach deweloperskich nie są prawdziwe?

Przedstawiamy też kilka mitów dotyczących inwestycji deweloperskich, które warto obalić:

1. Każda inwestycja deweloperska jest dobra Kupując nieruchomość od dewelopera, nie możesz brać pod uwagę tylko tego, czy dany budynek i mieszkanie Ci się podoba. Na wizualizacjach każda inwestycja prezentuje się pięknie, jednak nie zawsze jest to obraz odpowiadający późniejszej rzeczywistości. Aby mieć pewność, że inwestycja będzie udana, wybieraj jedynie sprawdzone firmy deweloperskie. Oferują one swoim klientom sprzedaż dobrze zabezpieczonych projektów, a prowadzone przez nich inwestycje są zawsze powierzane w ręce wykwalifikowanych fachowców. Takie nieruchomości powstają z najlepszych materiałów i przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Takie profesjonalne podejście do budowy to gwarancja satysfakcji.


2. Nie ma znaczenia, w jaki sposób deweloper finansuje swoje projekty Deweloper może finansować inwestycję ze środków własnych albo kredytem deweloperskim. Klienci często nie zwracają uwagi na to, w jaki sposób dany projekt jest finansowany, a to błąd. Okazuje się, że budowa za posiadaną przez dewelopera gotówkę jest gwarancją bezpieczeństwa projektu, pełnej kontroli nad nim oraz terminowości oddania budynku w ręce klientów. Taka forma finansowania wraz z właściwym zabezpieczeniem inwestycji daje klientom pewność, że ich interesy są optymalnie chronione.

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page