top of page
Szukaj

Dekalog dewelopera. 10 zasad, o których warto pamiętać

Dekalog to zbiór podstawowych zasad, które obowiązują w jakiejś grupie. Okazuje się, że przykazania regulujące właściwe postępowanie nie są zarezerwowane jedynie dla systemów religijnych – deweloperzy również mają złote zasady, którymi powinni kierować się w swojej pracy. Każda firma deweloperska, która chce zyskać miano dobrego dewelopera, powinna nie tylko je znać, ale także codziennie wcielać w życie.

Jakie zasady obowiązują deweloperów?

Każda firma realizująca inwestycje deweloperskie, która chce cieszyć się renomą i zyskać zaufanie szerokiego grona odbiorców powinna stosować się do tych 10 zasad:

  1. Nie będziesz szukał oszczędności kosztem jakości.

  2. Nie zaczniesz inwestycji bez szczegółowego przygotowania projektu.

  3. Nie będziesz przenosił ryzyka finansowego na Klienta.

  4. Będziesz wybierał tylko rzetelnych wykonawców.

  5. Będziesz prowadził stały nadzór nad realizacją inwestycji.

  6. Będziesz zawsze wywiązywał się z deklarowanego terminu zakończenia inwestycji.

  7. Będziesz stosował przejrzyste zasady sprzedaży.

  8. Będziesz transparentny w działaniu, przekazując klientowi pełne i dokładne informacje o projekcie.

  9. Nie będziesz zaskakiwał swojego klienta zmianami, które nie zostały wcześniej uwzględnione w umowie.

  10. Nie przekażesz swojemu klientowi mieszkania z usterkami.

W czasach kryzysu klimatycznego deweloperzy coraz częściej zwracają uwagę na potrzebę poszerzenia owych zasad o kilka dodatkowych punktów związanych z ochroną środowiska. Nowoczesne inwestycje budowlane powinny powstawać z poszanowaniem natury, a więc muszą być dopasowane do zmian zachodzących w klimacie. Ważne jest zatem zbieranie deszczówki, obsadzanie powstających obiektów budowlanych roślinnością, która zapewnia mieszkańcom naturalny cień, segregacja oraz recykling odpadów budowlanych, a także stawianie na białe nawierzchnie, które doskonale odbijają promienie słoneczne, nie nagrzewając się przy tym i nie oddając nagromadzonego w ten sposób ciepła do atmosfery.

W jakim celu stworzony został dekalog dewelopera?

Zbiór owych zasad to podstawowe wytyczne dotyczące etycznego postępowania. Zostały one stworzone, gdyż w branży deweloperskiej często dochodziło do ich łamania. Wszystkie niekorzystne dla klientów firm deweloperskich posunięcia przyczyniały się do załamania wizerunku całej branży w oczach potencjalnych kupujących. Firmy, które stosują się do nich na co dzień, prowadzą swoje inwestycje w bezpieczny sposób, dzięki czemu cieszą się zaufaniem klientów, a ich pozycja na rynku nieruchomości staje się coraz mocniejsza.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page