NASZE
USŁUGI
 

imgbin_skyscraper-architecture-high-rise-building-png (1).png

KANTOWER 

Finance & Development

Kantower solo beztla_edited.png

LEASING SAMOCHODÓW

Nasz zespół pomaga przedsiębiorcom i osobom prywatnym w poszukiwaniu rzetelnych usługodawców, którzy oferują leasing samochodów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tym zakresie, jesteśmy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie dotyczą tej formy finansowania. Współpracujemy przy poszukiwaniu firm oferujących leasing samochodów ciężarowych, dostawczych i osobowych. Wspieramy klientów przy dopełnianiu formalności, aby każdy z nich zawarł z usługodawcą korzystną i bezpieczną umowę, której warunki finansowe są zgodne z ustawą o podatku od towarów i usług.

 

WARUNKI LEASINGU SAMOCHODÓW

DLA OSÓB PRYWATNYCH

Konsumencki leasing samochodów odbywa się na nieco innych warunkach niż w przypadku transakcji z przedsiębiorcami – u większości dealerów opłata wstępna dla osób prywatnych zaczyna się od 0% wartości przedmiotu. Natomiast właściciele firm muszą mieć niewielki kapitał własny, który wpłacają „na start” umowy. Ponadto klienci indywidualni spłacają wyłącznie prognozowaną utratę wartości auta w okresie finansowania.

 

LEASING SAMOCHODU DO CELÓW MIESZANYCH

Niektórzy z naszych klientów podpisują umowy na leasing samochodu do celów mieszanych. Wówczas należy uważnie rozliczać się z tej usługi. Gdy auto jest wykorzystywane do celów służbowych i prywatnych podatnik ma prawo do odliczenia jedynie 50% kwoty podatku VAT od wszystkich rat leasingowych oraz kosztów bieżącej eksploatacji pojazdu. Natomiast w przypadkach, w których samochód jest używany wyłącznie podczas zadań zawodowych przedsiębiorcy mogą skorzystać z pełnego odliczenia podatku VAT, lecz jednocześnie muszą sporządzić w firmie regulamin korzystania z pojazdu i przechowywać dane na temat przejechanych tras. Bezwzględnym wymogiem jest także zgłoszenie samochodu jako firmowego na odpowiednim formularzu (VAT-26) w urzędzie skarbowym.

Zdjęcie szklanego dachu