NASZE
USŁUGI
 

imgbin_skyscraper-architecture-high-rise-building-png (1).png

KANTOWER 

Finance & Development

Kantower solo beztla_edited.png

LEASING

Leasing to prosta, szybka i korzystna metoda finansowania wyposażenia przedsiębiorstw z wielu branż. Zawierany jest na podstawie umowy cywilnoprawnej i przypomina wynajem długoterminowy lub zakup na raty. Polega na tym, że firma leasingowa oddaje daną rzecz w użytkowanie leasingobiorcy w zamian za ustaloną ratę miesięczną. Umowa zawierana jest na czas określony, a po jej wygaśnięciu użytkownik może wykupić dany przedmiot na własność. Podpisanie dokumentu wiąże się również z uiszczeniem na rzecz leasingodawcy minimalnego wkładu własnego (zazwyczaj 1% wartości danej rzeczy).

 

Nasi doradcy pomagają klientom w znalezieniu dostosowanej do ich potrzeb oferty i dopełnieniu formalności. Obsługujemy przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych.

 

JAK LEASING WPŁYWA NA ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ?

Każdy rodzaj leasingu ma inny wpływ na zdolność kredytową firmy. Finansowanie operacyjne polega na korzystaniu ze środków trwałych w czasie, gdy pozostają one ujęte w księgach firmy leasingowej (do momentu ewentualnego wykupu). Wówczas przedsiębiorca nie może zaliczyć odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodu, co obniża jego dochód i niekiedy negatywnie wpływa na zdolność kredytową. Inaczej jest w przypadku leasingu finansowego, ponieważ wtedy przedmiot umowy jest wykazywany w aktywach klienta. Kosztami uzyskania przychodu są jedynie raty w części odsetkowej i odpisy z amortyzacji. Skutkuje to wyższym dochodem, zatem może mieć pozytywny wpływ na zdolność kredytową. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj leasingu jest pod tym względem najlepszy dla Twojej działalności, skontaktuj się z naszymi doradcami.

Zdjęcie szklanego dachu

Potrzebujesz więcej informacji w związku z naszymi usługami?

Pozwól, że
skontaktujemy się z Tobą:

 

Dziękujemy, wysłano do Kantower!