NASZE
USŁUGI
 

imgbin_skyscraper-architecture-high-rise-building-png (1).png

KANTOWER 

Finance & Development

Kantower solo beztla_edited.png

KREDYT KONSOLIDACYJNY

Kredyt konsolidacyjny to połączenie wszystkich zobowiązań, które dłużnik posiada w różnych instytucjach. Dzięki niemu można jednocześnie spłacać kilka długów, np. kredyt na mieszkanie, pożyczkę na samochód, zadłużenie na karcie debetowej, zakup sprzętu RTV i AGD na raty. Opóźnienia w opłatach wiążą się z przykrymi konsekwencjami, dlatego warto ułatwić sobie kontrolę nad zobowiązaniami poprzez ich konsolidację w jeden kredyt u jednego kredytodawcy. Rata miesięczna jest wówczas niższa niż suma dotychczas posiadanych rat, a także dostosowana do aktualnej sytuacji finansowej klienta (osoby prywatnej lub przedsiębiorstwa).

 

JAK DZIAŁA KREDYT KONSOLIDACYJNY?

Kredyt konsolidacyjny nie jest kredytem celowym, czyli klient nie otrzymuje środków finansowych na spłatę zobowiązań – obowiązek ich regulacji przejmuje za niego bank. Zazwyczaj długi zostają pokryte przez kredytodawcę w całości (jednorazowo), a kredytobiorca od tej pory spłaca jedno zobowiązanie. W większości przypadków oznacza to, że zobowiązania są spłacone przed terminem, zatem klient może ubiegać się o redukcję kosztów kredytu konsolidacyjnego o okres skrócenia czasu obowiązywania tych umów. Niektóre instytucje w zamian za przeniesienie do nich wszystkich pożyczek oferują kredytobiorcom wypłatę dodatkowych środków finansowych na dowolny cel.

 

Należy przy tym pamiętać, że często kredyty konsolidacyjne są drogimi produktami, ponieważ zaciąga się je na wiele lat oraz konieczne jest ich specjalne ubezpieczenie ze względu na wysokie ryzyko. Nasi doradcy pomagają klientom w znalezieniu ofert, które łączą w sobie wygodę spłacania oraz przystępne koszty poboczne.

Zdjęcie szklanego dachu