NASZE
USŁUGI
 

imgbin_skyscraper-architecture-high-rise-building-png (1).png

KANTOWER 

Finance & Development

Kantower solo beztla_edited.png

FAKTORING

Faktoring to procedura dla przedsiębiorców, którzy nie lubią długo czekać na płatności swoich klientów. Usługa polega na tym, że osoba prowadząca działalność gospodarczą przekazuje (odsprzedaje) wyspecjalizowanej instytucji finansowej (faktorowi) faktury z odroczonym terminem płatności za realizację projektu lub dokonanie sprzedaży. Przedsiębiorca, który wykonał zlecenie od razu otrzymuje pieniądze za wykonanie zlecenia, a jego kontrahent jest zobowiązany do przelania należności na konto faktora w terminie określonym na fakturze.

 

Korzystanie z usługi nie wpływa negatywnie na zdolność kredytową działalności, a co więcej – szybki faktoring poprawia płynność finansową firmy i zapewnia jej bezpieczeństwo. Zamiast zamrażania pieniędzy przedsiębiorca posiada środki na koncie w ciągu 24 godzin po przekazaniu faktury. Nie jest wówczas zależny od opóźnień w płatnościach, które zdarzają się klientom. Dzięki temu nie brakuje mu pieniędzy na stałe opłaty oraz inwestycje w rozwój.

 

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z FAKTORINGU?

Faktoring dla firm to sposób rozliczania, z którego mogą skorzystać przedstawiciele wszystkich branż. Wyjątek stanowią przedsiębiorcy w złej sytuacji ekonomicznej. Większość faktorów nie nawiązuje współpracy także z firmami, które mają niewypłacalnych klientów, sprzedają towary lub usługi za gotówkę lub na raty, nie mają stałych odbiorców, często przyjmują zwroty towarów, prowadzą nieklasyczną sprzedaż (np. sezonową).

 

Nasze biuro współpracuje z:

  • małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami;

  • każdego rodzaju spółkami;

  • właścicielami jednoosobowych działalności gospodarczych;

  • freelancerami (m.in. zatrudnionymi na umowę B2B);

  • startupami.

 

Nie ma znaczenia, jak długo firma funkcjonuje na rynku – wykup faktur od klienta jest możliwy od 1. dnia działalności. Zdarza się, że inne źródła finansowania są nieosiągalne dla nowopowstałych przedsiębiorstw. Gdy młoda firma funkcjonuje krócej niż pół roku nie może wziąć przedmiotów w leasing lub potrzebuje do tego dodatkowego zabezpieczenia. Początkującym przedsiębiorcom trudno również uzyskać pożyczkę w banku, ponieważ brakuje im zdolności kredytowej. Natomiast dzięki faktoringowi można szybciej zacząć zarabiać na własne potrzeby oraz pozyskać środki finansowe na wyposażenie firmy w niezbędny sprzęt. Usługa ułatwia także pokrywanie bieżących wydatków na prowadzenie biznesu, co pozwala uniknąć opóźnień w spłacie zobowiązań i narastania długów na samym początku działalności.

Zdjęcie szklanego dachu

Potrzebujesz więcej informacji w związku z naszymi usługami?

Pozwól, że
skontaktujemy się z Tobą:

 

Dziękujemy, wysłano do Kantower!